Tarptautinė grupinė tapybos paroda „Ei, Vilniau!"

Liepos 5-29 d. „GODÒ galerijoje“ vyksta tarptautinė grupinė paroda „Ei, Vilniau!“, kuri kviečia savo miestą pamatyti naujai – užsienio menininkų akimis. Parodoje dalyvauja tapytojai iš Rumunijos, Moldovos, Serbijos, Izraelio ir Rusijos, jų kūriniuose fragmentais ar gerai atpažįstamomis vietomis atsiskleidžia pirmoji pažintis su Vilniumi.
„Mes su savo miestu turime asmenišką santykį, todėl kalbėdami apie jį ar su juo galime familiariai kreiptis „tu“. Šie menininkai, atvykę čia ir tapę Vilnių, su miestu irgi užmezgė intymų kontaktą, – sako parodos kuratorė Lena Chvičija. – Tokios parodos visada įdomios, nes, viena vertus, tai yra mūsų miestas ir mūsų kontekstas, kita vertus, tai visiškai kitų meno mokyklų atstovų žvilgsnis. Todėl mes kreipiamės į Vilnių, į jo žmones, kviesdami tapti stebėtojais – ne vien gyventojais, ir savą miestą pamatyti kitomis (kitų) akimis.“

Parodos dalyviai: Aron Kravits (Izraelis), Ella Becker (Izraelis), Anatoly Schmuel Schelest (Izraelis), Ogenija Arbitman (Izraelis), Daniela Virlan (Rumunija), Alexandra Baciu (Rumunija), Vladimir Palamarciuc (Moldova), Vadim Palamarciuc (Moldova), Gheorghe Tarna (Moldova), Vadim Zaitsev (Rusija), Aleksandr Androsov (Rusija), Dragana Todorovič Skorič (Serbija), Suzana Vučkovič (Serbija), Žarko Stankovič (Serbija).

Parodoje bus eksponuojama projekto „Vilnius menininkų akimis“ kolekcijos dalis; šio projekto tikslas – į Vilnių pritraukti menininkus iš įvairių šalių, siekiant pamatyti, kaip juos veikia mūsų istorinis-kultūrinis kontekstas, kaip jį interpretuoja savas dailės tradicijas turintys dailininkai.
Šią kultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvą prieš kelerius metus pradėjo galerija „JuozasArt“ ir viešbutis „Art City Inn“, kuriems vadovauja tapytojas Juozas Pranckevičius. Projektas tapo tradiciniu ir kelerius metus iš eilės skirtingo formato renginiai pristatė mūsų sostinę Europos šalių dailininkams, o Lietuvos žiūrovus supažindino su kviestinių svečių dailės tradicijomis.
Pirmasis projekto renginys vyko 2013 m., tuo metu buvo surengtas Sankt-Peterburgo (Rusija) dailininkų pleneras, 2014 m. į Vilnių buvo pakviesti Serbijos ir Juodkalnijos menininkai. 2015 m. projekto renginys Vilniaus žiūrovams pristatė bene didžiausią Lietuvoje Nyderlandų tapybos kolekciją. 2016 m. Vilnių tapė Moldovos bei Rumunijos dailininkai, 2017 m. – Izraelio dailininkai.
Taip pat į Vilnių buvo kviesti menininkai iš Olandijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, Suomijos ir kt.
Paroda vyks iki liepos 29 d.
Parodos partneris: viešbutis „Art City Inn“
– – –
Galerijos adresas: Malūnų g. 6A, Vilnius LT-01200
Galerijos darbo laikas: II-V 13-19 val., VI 12-18 val.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.