Menininkės Evelinos Paukštytės paroda „MAÑANA“

Spalio 12 d. – lapkričio 12 d. „GODÒ galerija“ pristato menininkės Evelinos Paukštytės solo parodą „MAÑANA“. Savo vienintelėje parodoje šiais metais autorė kūrybinį įkarštį keičia į ramesnį „rytoj!“ ritmą.

„Trejus metus gyvenau paveiksluose. Paveikslai prarijo mane, realus gyvenimas neintrigavo taip, kaip vaizduotės pasaulis. Diena iš dienos dirbau studijoje, maišiau dažus, kūriau pasaulius. Tačiau po paskutinės parodos praėjusį rudenį pajutau, kad privalau sulėtinti pašėlusį kūrybinį tempą. Dėl savęs. Gulėjau lovoj, gulėjau ir galvojau, gulėjau ir skaičiau, gulėjau ir svajojau, gulėjau ir nieko nedariau, gulėjau ir ilsėjausi. Gyvenau mañjana ritmu. Jeigu ką nors galėjau padaryti rytoj, tai taip ir dariau“, – pasakoja autorė.

„Kūryba yra sielos gyvenimas, o manoji šiek tiek ilsisi, jaučiu, kad jai reikia palmių ir šviesos. Tad ši paroda skirta šviesai, ryškioms spalvoms, lengviems motyvams, – sako E. Paukštytė. – Ir ja džiaugiuosi! Džiaugiuosi, kad eksponuoju „GODÒ galerijoje“, nes čia visada gera sugrįžti.“

Paroda vyks iki lapkričio 12 d.

Įėjimas nemokamas; parodos atidarymo renginyje – tik su galimybių pasu.

E. Paukštytė – grafikė, pasižyminti išskirtine menine vaizduote. Jos kūriniuose persipina grafinė linijinė vaizdo konstrukcija, tapybai priskiriama spalvų simbolika ir iš iliustracijos meno pasiskolintas išraiškingas pasakojimas. Autorė linkusi kurti temines serijas, aprėpiančias ir tokias temas kaip futurizmas, kosmosas, NSO, tuo pat metu atskleisdama savo vidinį pasaulį. Literatūra, filmai, mokslinė fantastika, popkultūra daro didelę įtaką menininkės kūrybai, jos darbai taip pat stipriai susiję su Aldouso Huxley idėjomis. Visi šie įkvėpimo šaltiniai atskleidžia vaizdingą, kartais net haliucinogeninį E. Paukštytės pasaulį, kurio veikėjai, atrodo, nuolat kovoja su fizikos dėsniais ir traukos jėga – nesvarbu, ar žaistų tenisą, koptų ar bėgtų per iliuzinę erdvę naujų galaktikų link.

2006 m. Vilniaus dailės akademijoje E. Paukštytė įgijo grafikos specialybės bakalauro diplomą, o 2008 m. – grafikos specialybės, menų magistro laipsnį.

2001 m. baigė studijas Kauno meno mokykloje ir įgijo keramikos meistro diplomą, o už baigiamąjį darbą – skulptūros kompoziciją „Tree of the World” – pelnė žymaus skulptoriaus Juozo Zikaro pagrindinę premiją.

Daugiau apie autorę – www.paukstyte.lt

Plakato nuotr. Dariaus Gumbrevičiaus

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.