Juri Jakovenko | Ofortų paroda „Gėlių asorti“

Lapkričio 9-30 d. Vilniaus meno erdvė „GODÒ galerija“ pristato menininko Juri Jakovenko (Baltarusija) personalinę ofortų parodą „Gėlių asorti“.

„Mano kūryboje svarbus klausimas, kur yra riba tarp tikrovės ir prasimanymo, tarp poezijos ir būties sunkumo, kaip priimti įvykius, supančią aplinką, žmonių santykius, laikiną mūsų atėjimą į šį pasaulį. Ir iki šiol negaliu atsakyti – nei sau, nei žiūrovui, nei tiems, kurie yra šalia. Mano darbas – tai esė apie vienatvę, absurdą, kančią, egzistencijos beprasmybę, baimę. Visa tai stengiuosi paslėpti, užšifruoti savo gėlių asorti. Labai tikiuosi, kad menas siūlo išeitį iš bet kokių krizinių situacijų, pažadina skirtingų požiūrių išsakymą, kartu prisiimant atsakomybę tiek menininkui, tiek žiūrovui. Siūlau pasinerti į mano pasaulį, jį suprasti, pajusti, priimti arba nepriimti, sutikti ar ginčytis. Dėl to viskas ir daroma“, – sako autorius.

Juri Jakovenko – daugialypis menininkas, pasižymintis puikia technika, rafinuotumu ir formos įmantrumu. Autoriaus darbai iliustruoja elegantišką meno kalbą ir kviečia pasinerti į siurrealistinius siužetus. Juose persipina skirtingų kultūrų simboliai, mitai, nežinomi pasauliai. Ir gėlės grafiko darbuose yra skirtingą reikšmę talpinantys simboliai, kuriuos galima iššifruoti filosofinėse ar religinėse plotmėse.

Autoriaus darbų yra viešose ir privačiose kolekcijose, tokiose kaip Karalienės Elžbietos II, Vatikano bibliotekos ar Portugalijos Prezidento bibliotekos kolekcijos.

Apie autorių:

Juri Jakovenko (g. 1965 m.) gyvena ir kuria Gardine, Baltarusijoje.

1977-1984 m. autorius studijavo I. Ahremčiko vardo respublikinėje muzikos ir dailės internatinėje mokykloje. 1986-1992 m. studijavo Baltarusijos valstybinėje dailės akademijoje, Grafikos katedroje.

1992-1993 m. animacinio filmo „Mėnuo“ režisierius (Belarusfilm). Nuo 1994 m. Baltarusijos dailininkų sąjungos narys. 2014-2015 m. bendradarbiavo su garsiu spaustuvininku Giuliano Iacomucci ir jo leidykla „Kalkos“ (San Benedetto del Tronto, Italija).

Gardino miesto garbės pilietis. Yra pelnęs daugiau kaip 35 apdovanojimus nacionaliniuose ir tarptautiniuose grafikos konkursuose.

Jo darbų yra privačiose ir viešose kolekcijose visame pasaulyje: Nacionalinio Baltarusijos muziejaus, Nacionalinės Baltarusijos bibliotekos, Baltarusijos modernaus meno muziejaus, Istorijos ir Archeologijos muziejaus Gardine, Vatikano bibliotekos, Portugalijos Prezidento bibliotekos kolekcijose, privačioje Karalienės Elžbietos II kolekcijoje, Švedijos Karališkajame grafikos kabinete, Civico muziejaus grafikos ir piešinių kabinete (Kremona, Italija); Rotary klube (Hativa, Ispanija); Gniezno ir Katovicų miestų muziejuose (Lenkija); D. Almondi muziejuje (Hativa, Ispanija); Frederikshavn miesto muziejuje Danijoje, kt.

Parodos atidarymas: lapkričio 9 d., 19 va.l

Parodos lankymas nemokamas.

Galerijos adresas: Malūnų g. 6A, Vilnius

Darbo laikas: II-V 13.00-19.00, VI 12.00-18.00

 

 

 

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.