Kasparo Vigestado grafikos paroda "Life When You Are 30"

Norvegų menininkas Kasparas Vigestadas atvyksta į Lietuvą su grafikos paroda „Life When You Are 30“ (liet. Gyvenimas, kai tau 30).

Savo darbuose autorius nagrinėja žmogaus skilimo ir apokaliptinių scenų potekstes. Be eskizų kuriančio menininko piešiniuose iš smulkių detalių, neretai urbanistinių ir popieriaus lape plintančių visomis kryptimis, organiškai formuojasi siurrealistiniai vaizdiniai, šiek tiek primenantys sapną, klaidžiojimą po pasąmonės sukonstruotus miestus.

Parodos pavadinime minimas 30-metis autoriui reiškia vėlyvosios gyvenimo dalies pradžią, kai laikas, atrodo, pradeda eiti greičiau. Šis periodas pažymėtas ir didesniu norvego kūrybiniu aktyvumu, pastangomis išsivaduoti iš destrukcinio meto, kuris, tikėtina, turėjo įtakos ir kūryboje plėtojamoms temoms.

„Aš visuomet buvau kūrybingas, bet rimtai menu neužsiiminėjau iki 27-erių. Tuomet gyvenime įvyko didelis pokytis, ir jis tęsiasi iki šiol. Po mokyklos baigimo aš atsiskyriau nuo visuomenės, išgyvenau neproduktyvų periodą, kuriame buvo politinio ekstremizmo, bedarbystės, stagnacijos ir sveikatos problemų. Vis dar dedu visas pastangas, kad ištrūkčiau iš šios situacijos“, – pasakoja K. Vigestadas.

Menas K. Vigestadui yra kaip monumentas, pažymintis tam tikrus gyvenimo periodus. Paroda yra tarsi tęsinys jo išleistos knygos „Life And Death When You Are 16”, kuriai piešinius surinko ir pavadinimą davė autoriaus mama.

Nors menininko darbai provokuoja giluminius pojūčius, jis pats sako savo darbuose pernelyg nesistengiantis sąmoningai plėtoti konkrečios temos ar siužetinės linijos. Piešimas jam – tai buvimas momente, malonumas, vaizduotės įprasminimas. Smulkios architektūrinės detalės, iš kurių susideda vaizdiniai – tai veikiau įsivaizduojami nei realūs miestai.

„Man labai patinka Richardo Feynmano citata „Smagu įsivaizduoti”. Jausmas, kuris geriausiai apibūdina mano kūrybinį procesą, yra džiaugsmas“, – sako K. Vigestadas.

Baigęs mokyklą norvegų autorius metus mokėsi Bergeno meno mokykloje. Po to jis įsitraukė į politinę veiklą, tačiau ją dėl asmeninių problemų 2011 metais nutraukė. Be to, organizacija „Serve The People”, kurioje jis veikė, buvo valdžios uždaryta.

Su K. Vigestado kūryba galite susipažinti čia: https://www.instagram.com/kasparvigestad/

Paroda vyks birželio 4-18 dienomis.
Įėjimas nemokamas.
Galerijos darbo laikas: I-V 13-19 val., VI 12-18 val.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.