Nika Lo Art paroda "Trys legendos"

Liepos 29 – rugpjūčio 26 d. vyks Nika Lo Art paroda “Trys legendos”.

Veronika Kopelianski – „Nika Lo Art“ įkūrėja, kurios moto: „Kūrybai nėra ribų“. Šis šūkis puikiai apibūdina kūrėjos saviraišką. Už Nika Lo vardo slypi ne tik meno kūriniai, bet ir interjero objektai, neįprastos idėjos, gyvenimo būdas plačiąja prasme. Liepos 29-ąją įvyks pirmoji autorės personalinė paroda gimtajame mieste Vilniuje. Paroda „Trys legendos“ reziumuoja autorės pastarųjų metų kūrybą, išskirdama tris tematikas.

Pirmoji legenda skirta naujausiam Veronikos kūrybos polėkiui – siurrealistiniam pasauliui. Kūriniuose ir meno objektuose pagrindine heroje tampa maža mergaitė ir ją supanti aplinka, šiame pasaulyje apstu kitoniškų veikėjų.

Antroji legenda skirta pirmajam ir pagrindiniam Veronikos įkvėpimo šaltiniui – moterims. Galima įžvelgti, kad Nika Lo kūryboje pagrindinis atspirties taškas yra moterys, ypač jų veidas, išraiška bei emocija. Šios moterys dažnai būna mistiškos lyg deivės iš graikų mitologijos: vienos jų – ryžtingos it karės, kitos – trapios it gėlės.

Trečioji legenda skirta vienai iš pagrindinių kūrybos technikų – veidrodžiams. Pastarieji – lyg sielos atspindžiai herojų arba mūsų pačių. Veronikos kurti veidrodžiai dažnai būna ekspresyvūs, jie tampa savotiškais paveikslais, bet tuo pat metu atlieka ir savo pirminę funkciją.

Trys legendos – tai aliuzija į Nika Lo kūrybos plotmes. Siekiant sukurti kitonišką parodos pateikimą, kiekviena legenda turės po mįslę, kurių atsakymai bus užkuoduoti meno objektuose ir galerijos erdvėje, tad lankytojai turės galimybę į kūrybą pažvelgti žaismingesniu būdu.

Įėjimas nemokamas.

DAUGIAU APIE AUTORĘ:

Veronika Kopelianski, prisistatanti „Nika Lo Art“ slapyvardžiu, – jauna menininkė, šiuolaikinio meno atstovė, dar visai neseniai įžengusi į Lietuvos meno rinką. Teptukas rankose ir potraukis grafiniam piešimui atsirado dar ankstyvoje vaikystėje – būdama visai jauna Veronika ieškojo savo braižo ir būdų išreikšti pasaulėžiūrą ant popieriaus lapo. Universiteto laikais ji susidomėjo tapymu akvarele, šios technikos ir grafinio dizaino kombinacija, sukuriančia ne tik spalvinį, bet ir charakteringą kontrastą kūrinyje.

„Nika Lo Art“ kūriniuose dažniausiai atsispindi šiuolaikinės moters portretas: jos istorija, likimas, santykiai bei vienas aspektas, kuris nenuginčijamai vienija visas moteris – tikrumas. Kūrinių autorė tarsi apnuogina moterį ir jos išgyvenimus per nuogo kūno, veido bruožų prizmę, nuginkluodama ją prieš žiūrovą ir pateikdama ją tikrą, be melo.

Tačiau kūryboje taip pat gausu ir kitoniškų, iš pirmo žvilgsnio nežemiškų, pasakiškų personažų. Galima aptikti įvairias technikas: daugiausia vyrauja tapyba, ekstravagantiški veidrodžiai, tačiau autorė kuria ir nestandartinius interjero objektus.

Veronika aktyviai dalyvauja parodose užsienyje: Milane, Florencijoje, Bolonijoje, Barselonoje, Londone.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.